Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data01/virt22016/domeenid/www.sscw.ee/pcao/administrator/site/config.php on line 17
Peace Child Alpha Omega
Avalehele                                                                                                                                           Est | Eng | Rus | Tur
Sisene lehele

MIS ON PEACE CHILD ALPHA OMEGA?

„Peace Child - Alpha Omega 2010“on Euroopa Komisjoni programmist „Kultuur 2007 – 2013"  toetuse saanud Ühendkuningriikide, Eesti ja Türgi vaheline kultuurikoostöö projekt, mille algidee loojad on rahvusvaheliselt tegutsev Ühendkuningriikide noorsootööorganisatsioon Peace Child International. Projekti peategevusena viiakse läbi kolm Peace Child Alpha Omega lavastust, mida seob omavahel helilooja David Gordoni võimas muusika; iga riik toob lavale oma loo, mis käsitleb nende kontekstis olulisi teemasid.
 
Eesmärgid
1. Algatada põlvkondade ja kultuuride vahelist dialoogi kogukondades üle Euroopa ning arendada rahvusvahelist noorsootöö ja kultuurialast koostööd.
2. Kujundada noorte seas arusaama, et kultuurilised erinevused Eesti ühiskonnas on ressurss, mitte probleem.
3. Koos partneritega Ühendkuningriikidest ja Türgist luua uusi vahendeid ühiskondliku avatuse ja dialoogi arendamiseks.
4. Viia läbi infoseminarid, töötoad ja diskussioonid Eesti erinevates koolides ja noorteorganisatsioonides projekti ideede levitamiseks ja kinnistamiseks.
 
Tegevused aasta 2008-2010
2008 - töö algus
13.12.2008 In Varietate Concordia – rahvusvaheline konverents, kus osalesid ka Peace Child Internationali esindajad president David Woollcombe ja Peace Child Alpha Omega peaprodutsent Rosey Simonds.
 
 
2009 - projekti loovmeeskonna kokkupanek, koostööpartnerite otsimine, meediakajastuse alustamine ning muud eeltööd.

Tähtsaimad sündmused:
23.01.-28.01.2009 Väljasõit Suurbritanniasse. I Ühendkuningriikide, Türgi ja Eesti vaheline Loovkohtumine Elys
 
27.03.2009 Projekti tutvustusüritus Estonia Teatri Talveaias. Rahvusvahelisel teatripäeval Estonia Talveaias peetud konverentsil osalesid Peace Child Internationali president David Woollcombe, helilooja David Gordon ja muusik Richard Sharpey, lavastaja Neeme Kuningas ja Türgi suursaadik Eestis Sule Soysal ning teised kutsutud külalised erinevatest ministeeriumitest,  mittetulundusühingutest ja mujalt.
 
21, 26-27.09.2009. Ida-Virumaa Kultuurifestival. Loovkohtumine koos produtsendi Rosey Simonds.
 
21.11-22.11.2009 „Noorte Võimalused ja Väljakutsed“ - rahvusvaheline konverents, kus osales ka Peace Child Internationali esindaja president David Woollcombe.
 
2010 – projekti põhitegevus
30 Jaanuar - 3 Veebruar 2010 - Eesti delegatsiooni osalemine Ely etendusel, Inglismaal
 
Märts - mai 2010 Hariduslik programm (Seminarid, tutvustavad üritused ning diskussioonid erinevates koolides ja noorteorganisatsioonides üle Eesti).

Märts - juuni 2010 Meediakajastus ja reklaamikampaania Eesti tasandil.

Märts – juuni 2010 Eesti produktsiooni kokkupanek ja läbiviimine.

1. juuni 2010 k. 19.00 „Peace Child - Alpha Omega”
lavastus Vene Teatris Tallinnas rahvusvahelise lastekaitsepäeval.

2. juuni 2010 k. 15.00 Konverents/ vastuvõtt
„Eesti 2050: Noorte tulevik vananevas ühiskonnas“.
„Peace Child - Alpha Omega” lavastusele järgneval päeval toimub ametlik nii noortele kui täiskasvanutele suunatud diskussioon. Kutsutud on kõik osalejad, külalised ja eksperdid ning akadeemikud erinevatest valdkondadest (nii mittetulundus-, äri- kui avalikust  sektorist) ja pressiesindajad.
 
August 2010 Peace Child Alpha Omega õppejuhendi väljaandmine. Sisaldab kõiki kasutatud materjale ja valmib kolme riigi koostöös.
 
September 2010 Peace Child Alpha Omega dokumentaafilmi väljaandmine. Sisaldab kõik kolm etendust ja muu info.